Tylos stebuklinga versmė

Balandžio 30 dieną mūsų mokykloje paminėta Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Šios dienos renginiais atkreipiamas mokyklos bendruomenės  dėmesys į ilgalaikio triukšmo sukeliamus padarinius. Triukšmas žmones veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai, ilgalaikis triukšmas gali rimtai sutrikdyti sveikatą. Daugeliu laboratorinių tyrimų nustatyta, kad triukšmas daro neigiamą poveikį vaikų mokymuisi. 10 klasės mokiniai su fizikos mokytoja Gitana Andzeliene vykdė projektą, kurio metu buvo matuojamas triukšmo lygis įvairiose mokyklos vietose, pertraukų bei pamokų metu. Dešimtokai projekto rezultatus pristatė PU ir 5 – 12 klasių mokiniams. Dailės mokytoja Lijana Raginskienė su vaikais piešė garsą ir tylą. Socialinė pedagogė Daiva Butkienė paruošė informacinį stendą apie triukšmą ir jo žalą žmogui. 5 – 12 klasių mokiniai kūrė tylos receptus. Nuo  9.00 – 9.01 mokykloje visa mokyklos bendruomenė, vieną minutę,  praleido tyloje. Ši akcija turbūt kiekvieną privertė susimąstyti kas yra tyla ir kas yra garsas ir kuo kenksmingas garsas žmogaus organizmui.

Socialinė pedagogė Daiva Butkienė