Saugus internetas


Internetas pakeitė dabartinės visuomenės gyvenimo būdą. Mes galime bendrauti su draugais ir šeima, beveik akimirksniu apsikeisti nuotraukomis ir vaizdo medžiaga su bet kuo pasaulyje, patogiau apsipirkti galėdami rinktis iš žymiai daugiau alternatyvių pasiūlymų, pasinaudoti banko paslaugomis ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Tačiau internete gausu ir įvairių grėsmių:

  • gali „pribaigti“ savo naršyklę vien tik užėjęs į netinkamą svetainę,
  • iškylančiuose skelbimų languose dažnai pasitaiko melagingų pranešimų, pavyzdžiui: apie netikrus laimėjimus, nuolaidas, akcijas ir pan.
  • momentinių žinučių mainų metu (messaging) gali gauti virusinį pranešimą ar brukalą net iš pažįstamų asmenų, negali būti tikras, ką gauni el. pašto prieduose, ir pan.

Vienintelis tikras būdas apsisaugoti nuo grėsmių internete – pažinti ir elgtis protingai, todėl kviečiame nuolat sekti informaciją svetainėje www.draugiskasinternetas.lt

 15 taisyklių, kad internete būtumėte saugūs

„Švarus internetas“ – anksčiau žinomą kaip „interneto karštoji linija“

SAUGAUS ELGESIO INTERNETE TAISYKLĖS

 

Be to, siūlome vadovautis šiomis taisyklėmis:

  1. Internete, kaip ir gyvenime, laikykis „auksinės taisyklės“ – rašyk taip, kaip pats norėtum skaityti. Gerbk kitus taip, kaip nori, kad tave gerbtų.
  1. Pasitikėk savo jausmais: jeigu kažkas internete tau kelią nerimą ar baimę, susidūrei su kažkuo, kas privertė jaustis nejaukiai, – pasitark su tėvais.
  1. Niekada neik į susitikimus su žmonėmis, su kuriais susipažįsti internete, nekviesk jų į namus. Jei jau sutarei susitikti, tegu būtinai kartu eina tėvai ar vienas iš artimųjų. Atsimink, žmonės internete gali būti visai ne tie, kuo dedasi esą.
  1. Saugok savo privatumą. Niekada neišduok savo ar tėvų adreso, telefono numerio ar kitos asmeninės informacijos. Naudok sudėtingus slaptažodžius. Nesidalyk jais su kitais asmenimis.
  1. Neatidarinėk neaiškių laiškų ir nuorodų, gautų iš svetimų žmonių. Atsargiai elkis su el. pašto laiškuose ar žinutėse esančiomis nuorodomis ir prisegtais failais.
  1. Neatidarinėk neaiškių pranešimų naršyklėje. Uždaryk iškylančius langus, spausdamas „x“ ženkliuką arčiausiai krašto esančiame lange. Atidžiai skaityk visus įspėjimus. Jei nesupranti, kreipkis į suaugusiuosius.
  1. Prisimink, kad internete netinkamai besielgiančius žmones lengva susekti ir nustatyti, iš kur buvo išsiųsta nederama žinutė ar atliktas veiksmas.

Šaltinis: www.tavovaikas.lt/mokinys/mokslai-ir-laisvalaikis/saugus-internetas-vaikams-ka-turetu-zinoti-tevai.d?id=73678144

 

Primename, kad mūsų mokykloje pagal mokinių elgesio taisykles negalima:

–     pamokoje naudotis mobiliaisiais telefonais be mokytojo leidimo;

–     filmuoti ar fotografuoti mokyklos bendruomenės narių bei viešinti jų atvaizdus ar informaciją apie asmenį per masines informavimo priemones ar socialinius tinklapius, negavus asmens sutikimo;

–     siųsti netinkamo ar įžeidžiančio turinio informacijos bei nepageidaujamų laiškų, žinučių ir pan. mokyklos bendruomenės nariams naudojantis įvairiomis ryšio priemonėmis: internetu, el. paštu, žinučių sistema el. dienyne ir pan.

Skip to content