Tęstinė vasaros vaikų užimtumo stovykla „Augu sveikas“

Birželio 1-5 dienomis Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje veikė 1-5 klasių mokinių tęstinė vasaros užimtumo stovykla „Augu sveikas“. Joje dalyvavo 26 stovyklautojai. Mokiniai susirinko į stovyklą, kur jų laukė gausi įdomių užsiėmimų programa, skirta vaikų užimtumui vasaros atostogų metu. Organizuojant vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama pasirūpinti mokinių turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti pilietiškumą ir meilę savo kraštui.

Pagrindinis projekto tikslas – aktyvi mokinių veikla, kurios uždaviniai: organizuoti kūrybišką ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą, meilę gamtai ir savam kraštui.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai kūrė stovyklos atributiką, pasiskirstė į tris būrius, kurie visos stovyklos metu rungėsi tarpusavyje. Stovyklautojai piešė ant asfalto savo svajones ir linkėjimus mokyklai ir vieni kitiems.

Antrąjį stovyklos rytą papusryčiavę mokiniai susirinko į klasę ir socialinės pedagogės kabinetą, kur žaidė įvairius stalo žaidimus, čia jie patyrė daug gerų įspūdžių ir išmoko susikaupimo.

Trečiąjį stovyklos rytą papusryčiavę stovyklautojai išskubėjo į mokyklos stadioną draugiškai parungtyniauti. Buvo surengtos 200  metrų bėgimo, kamuoliuko metimo, šuolio į tolį, kvadrato, virvės traukimo ir linksmųjų estafečių varžybos. Mokiniai spardė kamuolį į futbolo vartus, žaidė paplūdimio tinklinį, judriuosius žaidimus. Sportinėms varžyboms vadovavo kūno kultūros mokytojas Ričardas Digrys.

Ketvirtosios dienos vaikai labai laukė, nes buvo suplanuota pažintinė kelionė po Raseinių kraštą. Stovyklautojai aplankė Jūkainių geomorfologinį draustinį ir Molavėnų piliakalnių kompleksą. Ten jie pamatė šimtametį ąžuolą, kurį bandė apkabinti rankomis, pabuvo gamtoje, kopė į piliakalnius, žaidė įvairius žaidimus.

Penktąją dieną stovyklautojai išvyko į  orientacinį žygį – mokykla – Švento Jono šaltinėlis – Dubysos pakrantės. Vaikai įkūrė stovyklavietę prie Dubysos – žaidė įvairius žaidimus, maudėsi ir pramogavo. Socialinė pedagogė Daiva Butkienė kiekvienam stovyklautojui įteikė padėkas ir dovanėles, kurias padėjo įsigyti mūsų rėmėjai – ūkininkas Vytautas Butkus ir sporto klubas „KIK – THAI – DUBYSA“.

Penkias dienas trukusi stovykla prabėgo labai greitai. Džiugu, kad užsibrėžtas tikslas buvo įgyvendintas. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, daug išmoko ir sužinojo. Atsisveikindami palinkėjome vieni kitiems geros ir saugios vasaros.

Soc. pedagogė Daiva Butkienė