Svarbi informacija

Norime Jus informuoti, kad Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK gauname pranešimų iš  rajono gyventojų, kad sukčiai toliau daro gudrybes ir  klaidindami gyventojus, prisistato policjos pareigūnais. Tas aktyviai šiuo metu vyksta Raseinių mieste. Policijos komisariate paskutiniai pranešimai fiksuoti tokie, kad  prisistatinėdami policijos pareigūnais, žmonėms jie teigia tai, kad apsiprekinimo metu iš parduotuvių ar kitų objektų yra pas Jus netikri pinigai. Tariamas policijos pareigūnas toliau susižino iš Jūsų pačių pokalbio, ar esate namuose, ir jei Jūs tikite viskuo, ką jis kalba, galite sulaukti svečių. Atvykusių netikrų pareigūnų pagrindinis tikslas, patekus pas Jus į namus (jei įsileižiate į vidų), pamatyti tuos pinigus ir kuo greičiau iš Jūsų pagrobus pinigus išvykti.

Paprastai sukčiai skambina į laidinį telefoną, dažniausiai senyvo amžiaus žmonėms, juos pagasdina, kad jie privalo įsileisti  policijos pareigūnus ir jų namuose netrukdytų atlikti procesinius veikus (pavyzdžiui kratos veiksmus).

Primename, kad sukčiai visuomet norės patekti gudrumu į Jūsų namus. Jei suabejojote, nežinote su kuo pasitarti, skambinkite savo artimiesiems arba pagalbos telefonu 112. Policijos pareigūnas skambindamas gyventojams bedrauja mandagiai, prisistato, kviečiasi pas save į darbovietę, nurodydamas konkretų adresą.  Jei pareigūnas atvyko į namus, jis privalo būti su uniforma, iš jo galima paprašyti pateikti tarnybinį pažymėjimą.  Tačiau svarbiausias dalykas tas, kad nepasiduokite sukčių gudrybėms ir neperduokite savo duomenų, adresų, kitos  svarbios informacijos.

Siunčiame lankstinuką, pasiskaitykite ir  kuo daugiau pažįstamųjų, Saugios kaimynystes narių, ypač senyvo amžiaus asmenis,  informuokite apie tai.

XXI amžius lankstinukas