Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos gamtos mokslų konkursas ,,Jaunasis gamtininkas“

Balandžio 22 dieną, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje vyko 7-9 klasių gamtos mokslų konkursas ,,Jaunasis gamtininkas“. Konkurse dalyvavo 6 komandos, tarp jų ir mes: Simona Morkutė ir Goda Strumilaitė (7 kl.), Gabrielė Lapinskaitė ir Toma Morkutė (8 kl.), Evelina Laurynaitė ir Gediminas Mieliauskas (9 kl.). Iš pradžių buvome supažindinti su teisėjais ir konkurso nuostatais. Konkursą sudarė septyni turai: ,,Mįslės“, ,,Sąvokos“, ,,Mokslininkai“, ,,Eksperimentas“, ,,Raseinių gamta“, ,,Atpažink“, ,,Ekologija“. Po to reikėjo prisistatyti žiūrovams ir teisėjams: reikėjo pristatyti komandos pavadinimą ir šūkį. Kadangi Betygalos herbe pavaizduotas ąžuolas, tai nusprendėme pasivadinti ,,Giliukais“. Visiems prisistačius, nieko nelaukdami pradėjome konkursą. Klausimai buvo labai įdomūs, bet sukti. Į vienus klausimus atsakėme greitai ir lengvai, o į kitus klausimus teko labiau pasukti galvelę. Kol buvo sumuojami rezultatai, žiūrėjome trumpai parengtą filmuką apie gamtą, jos išsaugojimą bei apie tai, kaip svarbu rūšiuoti atliekas. Buvo apdovanotos komandos, geriausiai pasirodžiusios kuriame nors ture. Geriausiai mums sekėsi antrame ture, tad gavome padėką už ,,geriausiai žinojusiai gamtos mokslų sąvokas“. Susumavus rezultatus paaiškėjo konkurso nugalėtojai : I vietą užėmė Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos komanda, II vietą užėmė Raseinių ,,Šaltinio“ progimnazijos komanda, ir mūsų nuostabai, III vietą užėmėme mes, Betygalos Maironio gimnazijos komanda. Likome labai nustebę, nes nesitikėjome iškovosiant III vietą. Džiaugiamės dalyvavę šitame konkurse, nes sužinojome daug įdomių dalykų bei smagiai praleidome laiką.

Dėkojame chemijos mokytojai Zinaidai Lukošiūnienei už parengimą konkursui.