Paroda „Moderni mokykla 2016, Kaunas“

Aktyvaus mokymo metodiką mokymosi procese taiko vis didesnė dalis Lietuvos mokyklų. Modernių technologijų dėka senąsias klasės lentas keičia interaktyvios lentos, knygas papildo planšetiniuose kompiuteriuose integruotos edukacinės programos, o mokiniai nuo pat pirmųjų klasių yra ugdomi savarankiškam darbui.

Kovo 22–23 d. pirmą kartą Kaune organizuota paroda „Moderni mokykla 2016, Kaunas“. Jos metu parengtas seminarų ciklas pedagogams aktualiomis temomis, pristatytos mokymo procesą palengvinančios technologinės ir technikos naujovės. Kaune,  Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje, vykusiame renginyje buvo surengta daugiau kaip 30 seminarų. Kovo 22 dieną Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos pedagogai dalyvavo Ugdymo plėtotės centro organizuotuose seminaruose: „Using songs in the English Classroom“; „Edukacinės programos „Šaltasis karas“ pristatymas“; „3 D mokomasis kinas pamokų metu. Kaip tai padės pasiekti geresnių mokymosi rezultatų?“; „Misija įmanoma: mokymo (si) proceso diferencijavimas 30 mokinių klasėje“; „Geros mokyklos koncepcijos pristatymas ir diskusija“; „Brandos darbas: kaip pasirengia įgyvendinimui?“; „Ugdomosios ir terapinės priemonės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programoje“; „Interaktyvių lentų panaudojimas ikimokykliniame ugdyme. Kaip susikurti interaktyvią pamoką per 5 minutes?“, „Saugomų teritorijų gamtos mokyklos: naujos edukacijos galimybės”, „Globaliojo pilietiškumo kompetencijų ugdymas Lietuvos mokyklų kontekste”, „Kino edukacijos idėjos: kinas vietoj vadovėlio?”.

Parodoje „Moderni mokykla 2016, Kaunas“ susipažinome su naujausiomis švietimo aktualijomis, apžiūrėjome inovatyvias ugdymo priemones ir įrangą, padedančias kurti modernią mokymo(si) aplinką bei skatinti mokinių motyvaciją mokytis.

Daiva Butkienė, vyresnioji socialinė pedagogė

Daiva Frišmantienė, vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė