Nuotolinė pamoka „Istorijos ir literatūros paralelės: spaudos draudimas ir tautinio atgimimo šaukliai“

Gruodžio 19 dieną mokykloje vyko 5–6 klasėms skirta virtuali pamoka „Istorijos ir literatūros paralelės: spaudos draudimas ir tautinio atgimimo šaukliai“. Mokiniai sužinojo daugybė atsakymų į klausimus: kodėl 40 metų nebuvo galima spausdinti leidinių, rašytų lotyniškais rašmenimis, kokią įtaką tokia situacija turėjo lietuvių literatūros raidai, ką reiškia sąvoka „vargo mokykla“. Pamokos metu buvo aptartos svarbiausios šio laikotarpio temos: graždanka, vargo mokykla, knygnešystė. Pamokoje buvo pasidalinta muziejuje sukaupta ir saugoma unikalia vaizdine medžiaga, mokiniai pamatė svarbiausius to meto leidinius.