“Nenurašyk, o palaikyk”


Ar žinote, kad kiekvienais metais kovo 21-ą dieną, minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurios metu žmonės kviečiami mūvėti skirtingomis kojinėmis išreiškiant palaikymą, paramą ir toleranciją žmonėms, turintiems Dauno sindromą bei jų šeimoms? Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.
Šiandien Betygalos pagrindinės mokyklos 1-5 klasių bei priešmokyklinės klasės mokiniams rodėme informacinį filmuką apie žmones, turinčius Dauno sindromą. Siekiant atkreipti vaikų dėmesį į žmones, kurie savo išvaizda gali skirtis, tačiau kaip teigiama filmuke, šie žmonės yra ypatingi tuo, kad yra be galo meilūs, super draugiški bei empatiški, priminėme vaikams apie tolerancijos svarbą ❤!
Dėkojame mokiniams, šiandien mūvėjusiems skirtingomis kojinėmis ir susibūrusiems smagioms nuotraukoms 😊 Kviečiame pasigrožėti! Beje, kojines ne tik mūvėjome, tačiau ir sušokome smagų “Skirtingų kojinyčių šokį”.
Ačiū dalyvavusiems 😊
Iniciatyvos autorės: Visuomenės sveikatos specialistė Asta Kavaliauskienė, Psichologė Viktorija Linertienė, Socialinė pedagogė Daiva Butkienė
Taigi, nebijokime būti kitokiais, juk bet kuriuo atveju visi esame skirtingi ir tuo unikalūs!

Skip to content