Inauguracijos šventė Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2015-04-10  įsakymu Nr.V-328  akreditavus vidurinio ugdymo programą Raseinių r. Betygalos Maironio vidurinė mokykla tapo Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija. Sėkmingai įgyvendintas vidurinio ugdymo programos akreditacijos procesas tapo puikia proga surengti inauguracijos iškilmes.

Lapkričio 20 dieną statuso pasikeitimo proga šis sumanymas  buvo įgyvendintas.  Nuo šios dienos pradėtas naujas mokyklos gyvavimo etapas, kupinas naujų iššūkių ir naujos atsakomybės. Į inauguracijos iškilmes susirinko  mokiniai, mokytojai, tėvai. Mokyklos šventę pagerbė didelis būrys svečių:  Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Gintautas Mikolaitis, Edmundas Jonyla, Darius Ulickas, Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė. Mokyklos nepamiršo buvę mokiniai – poetas Juozas Nekrošius, teisininkas Mykolas Ignotas, poetė Genovaitė Gudauskienė, VGTU Intelektinės nuosavybės grupės vedėja Vaiva Laukaitienė. Džiugu, kad šventėje dalyvavo mūsų mokyklos bendradarbiavimo partneriai,  Kauno Maironio universitetinės gimnazijos direktorė Daiva Garnienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Jūratė Česonienė. Taip pat į  mokyklos inauguraciją atvyko Betygalos seniūnijos seniūnas Stanislovas Totilas, kaimų bendruomenės ,,Betygala“ pirmininkė Gema Račienė, Betygalos miestelio vyr. bibliotekininkė Regina Musteikienė,  Raseinių rajono kultūros centro, Betygalos filialo darbuotoja Janina Baltkojienė, Raseinių garbės pilietė, buvusi Betygalos Maironio vidurinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė Marijona Birutė Navakauskienė ir kt. Šventės metu visi gimnazijos svečiai džiaugėsi, kad Betygalos Maironio vidurinė mokykla tapo gimnazija, sakė pačius gražiausius sveikinimus, linkėjo sėkmės.

Šventinį  gimnazijos koncertą vedė III g klasės mokiniai Ieva Ragaliauskaitė ir Laimonas Poška. Jie supažindino su mokyklos istorija, žymiausiais įvykiais, garsiais žmonėmis. Visą mokyklos bendruomenę ir svečius sužavėjo šokėjai, paruošti  Betygalos Maironio gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Nijolės Lukoševičienės. Šokėjams nenusileido ir mokyklos dainininkai, kuriuos paruošė  muzikos mokytoja metodininkė Vaida Baltrušaitienė ir pradinių klasių vyresnioji mokytoja Lina Liutkienė.

Itin svarbus inauguracijos iškilmių momentas – šaulių priesaika. Ariogalos 13-tos kuopos šaulių vadas Andrius Bautronis vadovavo priesaikai, kurią priėmė Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Rasa Adomaitienė, jos vadovaujami jaunieji šauliai davė pasižadėjimus.

Iškilmėse kalbėjusi  l. e. gimnazijos direktoriaus pareigas Danutė Enčerienė dėkojo mokytojams, esamiems ir buvusiems mokiniams. Ji neslėpė, kad kelias iki mokyklos akreditacijos nebuvo lengvas, kartais atrodė, kad vidurinės mokyklos išsaugoti nepavyks. Už paramą ir palaikymą  dėkojo Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojai Gitanai Rašimienei,  Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorei Jolitai  Jablonskienei, mokytojams, tėveliams, visiems, prisidėjusiems prie  gimnazijos išlikimo.

Todėl kiekvienas turime  širdyje pasižadėti į gimnazijos istorijos puslapius įrašyti tik gerus ir prasmingus sakinius, nes niekas kitas nekuria gimnazijos veido, tik mes patys, mūsų mokytojai, mokiniai, jų darbai, žinios, pasiekimai.

Turiningas renginys buvo pratęstas neformalioje aplinkoje prie arbatos, kavos puodelio, skoningai pagamintų sumuštinių bei šventinio torto.

Tariame AČIŪ visiems, šią ypatingą dieną buvusiems drauge su mumis.

Vitalija Šilerienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja