Smart Classes for Generation Z


 

 

 

 

 “Išmaniosios literatūros pamokos” – C4 mobilumas mūsų mokykloje

2022 m. rugsėjo 26 dieną sulaukėme svečių iš Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos – ,,Erasmus+” projektas tęsiasi, vyko jau ketvirtasis mobilumas “Digital Solutions for better Literature”. Pirmiausia projekto dalyvius, atvykusius iš užsienio, pasveikino mokyklos direktorė, taip pat pristatė mokyklą. Svečiai aplankė mokomąsias erdves, pabendravo su mokytojais. Nuoširdžiai svečius mokyklos Maironio muziejuje sutiko maironiečiai, papasakodami apie poeto asmenybę, unikalius eksponatus. Pažintis su Maironiu buvo tęsiama ir vėliau – aplankėme poeto tėviškę. Svečiai įdėmiai apžiūrinėjo etnografinius pastatus, domėjosi praeities buitimi, žavėjosi Jono Mačiulio asmenybe. Maloniai džiugino saulėtas oras, čežantys lapai, kuomet iš Bernotų pėsčiomis keliavome į Pasandravį. Svečiai šią savaitę Betygalos Maironio pagrindinėje mokykloje kartu su mūsų mokiniais mokėsi literatūros pamokų.

Antradienis – žinių diena: bulgarai ir makedonai vedė literatūros pamokas apie garsiausius savo šalių rašytojus. Mūsų mokiniai pristatė A. de Sent Egziuperi literatūrinės pasakos vertybes ir pakvietė kurti savo planetas, kuriose būtų gera gyventi kiekvienam žmogui. Skaitmeniniai grupių sukurti albumai buvo tikrai įdomūs ir vizualiai įspūdingi: sugalvoti originalūs planetų pavadinimai, iliustracijos ir prioritetai išryškino apeliuojamas humanistines vertybes. Visų komandų nariai su džiaugsmu pasakojo apie laimę, saugumą, meilę ir draugystę. Po įdomių pamokų projekto dalyviai vyko į Raseinius, kur susitiko su meru bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičiene ir vyriausiąja specialiste Danute Vizbariene. Tarptautinio projekto dalyviai buvo maloniai priimti, sužinojo, kaip yra organizuojamas švietimas Raseinių rajone. Po darbo dienos daug džiaugsmo suteikė aktyvi veikla – kiekviena šalis kvietė šokti savo tradicinius šokius!

Trečiadienį tarptautinio projekto ,,Erasmus+” dalyvius pakvietėme pasidomėti didinga Lietuvos praeitimi. Šiuo tikslu vykome į Vilnių ir aplankėme Gedimino pilies bokštą, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Mūsų istorijos mokytoja Rasa ir muziejaus gidė papasakojo, kaip vyko rūmų atstatymo darbai, kokie galingi valdovai valdė Lietuvą. Pamatėme daugybę XVI amžiaus ir vėlesnių laikų eksponatų, išsaugotų Lietuvoje ir atvežtų iš Europos. Patraukliai atrodė menės, kurios yra labai skirtingos, kadangi kiekviena iš jų atspindi vis kitą kultūros epochą. Ypač svečiai žavėjosi Vilniaus miesto panorama, atsiveriančia nuo Gedimino kalno viršūnės. Svečiai panoro įsigyti suvenyrų, todėl aplankėme Vilniaus senamiestį.

Ketvirtadienį vėl nusiteikėme mokytis. Pirmiausia lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja šiek tiek pamokė lietuvių kalbos: užsieniečiai buvo supažindinti su abėcėle, mokėsi skaityti, stengėsi įsidėmėti žodžių reikšmes. Maloniai nustebino mokinių noras rungtyniauti ir išmokti kuo daugiau žodžių. Savo žinias pasitikrino atlikdami testuką, sukurtą ,,Learning Apps” įrankiu. Buvo gera apdovanoti tris laimėtojus, kurie įsidėmėjo daugiausiai žodžių. Toliau buvo ne mažiau įdomu: bulgarai ir makedonai pristatė savo šalių tradicijas, dalyvavo viktorinoje ,,Ar daug žinai apie Lietuvą?”. Galiausiai ,,Erasmus+” projekto vadovai apibendrino savaitės veiklas, kalbėjo apie būsimo paskutinio susitikimo Bulgarijoje planus. Mokiniai, kol vadovai planavo, galvojo klausimus viktorinai iš to, ką išmoko per lietuvių kalbos pamoką. Šios darbingos dienos pabaigoje projekto dalyviai kartu su mūsų gimnazijos pedagogais ir mokiniais susitiko pabendrauti atsisveikinimo vakarėlyje. Direktorė Darė Zurlienė įteikė žaismingus, lietuviškais tekstais papuoštus suvenyrus viešnagei Lietuvoje atminti. Taip pat Betygalos Maironio pagrindinės mokyklos vardu buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie dalyvavimą savaitės projekte.

Penktadienį svečius iš Bulgarijos kvietėme aplankyti Šiaulių kraštą. Spėjome daug kur: pamatėme Šiaulių mieste esančią ,,Geležinės lapės” skulptūrą, nuvykome į Kryžių kalną, stebėjome didingąjį saulės laikrodį, pabuvojome Frenkelio viloje. Išklausę pasakojimų apie žymųjį pramonininką Chaimą Frenkelį, dalyvavome edukacijoje ,,Rožės žiedas”. Kiekvienas dalyvis pasigamino po žiedą. Kelionė suteikė daug malonių įspūdžių.

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Erasmus+ projektas jau įpusėjo

2022 m. gegužės 30 d. – birželio 4 d. pagaliau įvyko ilgai lauktas Erasmus + projekto “Smart Classes for Generation Z” (2020-1-BG01-KA229-079269_4) dalyvių trečiasis susitikimas gyvai Šiaurės Makedonijoje, SARAJ gimnazijoje. Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos komanda buvo sudaryta iš šešių moksleivių ir dviejų mokytojų.

Pirmąją mobilumo dieną svetingai buvome sutikti Saraj gimnazijoje. Gimnazijos direktorius šiltai pasveikino visus dalyvius, domėjosi, iš kokios mokyklos atvykome ir palinkėjo geros mokslų savaitės. Mūsų mokiniai, kaip ir makedonai bei bulgarai, pristatė savo gimnaziją. Saraj regiono meras mokyklų atstovus taip pat priėmė į svečius. Ypač mūsų atvykimu džiaugėsi Makedonijos mokiniai, kurie pas mus lankėsi kovo mėnesį. Pažinties diena, praleista Skopje gimnazijoje, buvo džiugi, kupina nuoširdžių šypsenų.

Antrosios susitikimo dienos pradžia buvo tikrai darbinga: šaunūs ir drąsūs mūsų mokiniai vedė dvi gerai paruoštas matematikos pamokas, taip pat stebėjo keturias bulgarų ir makedonų matematikos pamokas. Jaunieji mūsų mokytojai buvo puikiai įvertinti už tai, kad įdomiai pateikė mokomąją medžiagą bei panaudojo aktyvinančius skaitmeninius įrankius. Pasimokę apsilankėme Skopje zoologijos parke, kuriame ypač dėmesį patraukė drambliai ir žirafos. Būnant Makedonijos sostinėje negalima nepastebėti didžiulės ir iš toli matomos gynybinės tvirtovės – Kale forto. Į šią vietą, esančią ant aukšto kalno, mus palydėjo Saraj gimnazijos mokytojas, kuris mums papasakojo šio įspūdingo statinio istoriją. Taip pat aplankėme šalia esančią Mustafa Paša mečetę. Daugelis musulmonų šventykloje lankėsi pirmą kartą.

Trečioji diena Saraj gimnazijoje prasidėjo skaitmeninio įrankio ,,Quizziz” pristatymu ir geografijos žinių pasitikrinimu. Mokiniai, naudodami šį įrankį, atsakinėjo į klausimus. Galima pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijos mokinės šios viktorinos metu pasirodė geriausiai – jos užėmė pirmąsias tris vietas! Vėliau makedonai pristatė HTML ir CSS programavimo įrankius. Atsigaivinti ir atsipalaiduoti po pamokų vykome į garsųjį Matkos kanjoną, kuris yra apie penkiolika kilometrų nuo Skopjė centro. Šiame parke plaukiojome motoriniais laiveliais ir žavėjomės kalnais, kurie supa Matkos ežerą iš visų pusių. Ne mažiau įdomu buvo pasivaikščioti takais, įrengtais pagal šį ežerą. Taip pat dėmesį patraukė akmeninė Šv. Andriejaus bažnyčia, statyta XIV a. Mus lydėjęs mokytojas minėjo, kad atvyksta daug žmonių, norinčių šioje šventovėje švęsti sakramentus. Ši diena buvo tikrai įsimintina, nes apsilankėme vienoje iš patraukliausių vietovių pasaulyje.

Ketvirtadienį ir vėl mokėmės matematikos. Mokytoja iš Saraj gimnazijos vedė pamoką, kurios tema – kvadratinės lygtys. Mokytojai paaiškinus temą, mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir turėjo paruošti viktoriną ,,Quizziz” platformoje. Norėta, kad visų trijų šalių atstovai bendradarbiautų tarpusavyje, todėl kiekvienoje grupėje buvo po kelis mokinius iš kiekvienos šalies. Vėliau grupelės dalinosi sukurtais testais ir spendė matematikos uždavinius. Erasmus+ projekto vadovai, visų trijų šalių mokytojai, kol mokiniai mokėsi, aptarė nuveiktus darbus ir kūrė ateities planus. Vėliau vykome į Tetovo miestą, esantį už 40 kilometrų nuo sostinės. Ten apžiūrėjome XV amžiuje statytą mečetę ir klausėmės pasakojimų apie musulmonų apeigas ir ramadano mėnesio praktikas. Mečetės vidus sužavėjo – daugybė žmonių praeityje sienas ištapė gražiais ir įmantriais ornamentais. Taip pat lankėmės Tetovo miesto universitete, Verslo ir ekonomikos mokslų fakultete. Čia mus maloniai priėmė universiteto administracija ir šiek tiek papasakojo apie studijas.

Paskutinę dieną pradėjome savaitės veiklų apibendrinimu ir refleksija. Vėliau laiką leidome sporto salėje, žaisdami tinklinį ir tenisą. Galiausiai Saraj gimnazijos direktorius tarė atsisveikinimo žodžius ir buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie dalyvavimą tarptautiniame projekte. Visi laukiame kito susitikimo, kuris vyks Lietuvoje.

 

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Kupina veiklos ir patyrimų savaitė mūsų gimnazijoje

Kovo 14-18 d. Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje vyko ,,Erasmus+“ projekto „Smart Classes for Generation Z“  (2020-01-BG01-KA229-079269_4) partnerių iš Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos susitikimas, kuriame dalyvavo Ig-IVg klasių mokiniai. Visos projektinės veiklos vyko pagal iš anksto sudarytą programą.

Pirmąją vizito dieną svečius pasveikino mokyklos administracija, mokiniai pristatė savo mokyklą, miestelį,  mokymo(si) bazę, supažindino su ugdymo(si) procesu, aprodė Maironio ir kraštotyros muziejus. Taip pat vykome į susitikimą su Raseinių rajono meru. Antrąją susitikimo dieną mokiniai vedė po dvi savo paruoštas matematikos pamokas, naudojo IKT įrankius, pildė pamokos vertinimo lenteles. Po intensyvios darbo dienos Betygalos Maironio gimnazijos mokiniai svečius  supažindino su lietuvių tautiniu kostiumu bei liaudies šokiais. Be projektinių veiklų susitikimo dalyviai turėjo galimybę trečiąją projekto dieną aplankyti Trakų pilį ir pakeliauti po mūsų sostinę Vilnių. Ketvirtą dieną mokiniai buvo supažindinti su Edmodo mokymosi platforma ir jos panaudojimo galimybėmis pamokose, stebėta atvira matematikos pamoka I g klasėje.  Mokiniai, dirbdami daugiakultūrinėse grupėse, naudodami Edmodo įrankį bei taikydami įgytas žinias, kūrė ir sudarinėjo viktorinas. Taip pat projekto dalyviai apžiūrėjo Raseinių krašto istorijos muziejaus ekspozicijas, nupynė draugystės apyrankes, pasimatavo žemaičių tautinius kostiumus, išbandė audimo stakles. Ketvirtadienio vakaras, kurio metu daug bendrauta, šokta ir dainuota, išties buvo šaunus ir liko įsimintinas.   Paskutinę projekto dieną pasidžiaugėme, kad  mokiniai buvo aktyvūs ir motyvuoti, todėl pavyko įgyvendinti suplanuotas veiklas bei pasiekti puikių rezultatų. Žemesnių klasių mokiniai taip pat pabendravo su svečiais iš užsienio, nes buvo sužaista ne viena teniso ir tinklinio partija.  Aplankyta poeto Maironio  tėviškė.

Dalyvių akyse – liūdesys, projekto veiklos Lietuvoje baigėsi. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas susitikimo metu suteikė daug teigiamų emocijų tiek mokiniams, tiek mokytojams. Na, o kadangi yra sakoma, kad liūdesį puikiai gydo šokoladas, paskutinę dieną vykome į Kauno šokoladinę „Saldita“ gaminti šokolado.

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Partnerių susitikimas Razloge, Bulgarijoje

Nuo  2020 m. Betygalos Maironio gimnazija  įgyvendina Erasmus+ KA229 mokyklų partnerysčių projektą „Išradingos pamokos Z kartai“ su partneriais iš Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos, kuriuo įsipareigojo ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų kompetencijas matematikos, literatūros, tikybos pamokose, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrinėje aplkinkoje.

Birželio 14-18 dienomis pirmasis projekto susitikimas vyko Razlogo profesinėje transporto mokykloje, Bulgarijoje. Susitikimo metu aptarėme projekto tikslus ir uždavinius,  finansų valdymą,  sklaidą, susitikimo planą. Taip pat vykdėme mokymus, kaip naudotis įvairiais skaitmeniniais įrankiais ir platformomis: Nearpod, eTwinning, Kahoot, Quizizz, Learning apps, Wordwall, Mozabook ir kitais.

Po mokymų vykdėme ir kultūrinę – pažintinę programą Razlogo ir Bansko miestuose bei jų apylinkėse, kur susitikimo dalyviai pritaikė teorines žinias.

Pirmasis susitikimas buvo labai sėkmingas ir įdomus. Kitas susitikimas vyks rudenį mūsų gimnazijoje.

 Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė Sigita Emesone

Mokinių ir mokytojų nuotolinis susitikimas

Betygalos Maironio gimnazija kaip šalis partnerė nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio pradėjo vykdyti tarptautinį Erasmus+ projektą “Smart Classes for Generation Z”. Besitęsiantis karantinas neleidžia keliauti po pasaulį, tačiau puikią išeitį surado mūsų projekto koordinatorė Vasilena iš Bulgarijos, kuri pasiūlė surengti pirmąjį mokinių ir projekto šalių partnerių susitikimą, pavadintą „Ice breaking“, nuotoliniu būdu. Kovo 24 dieną mokiniai ir mokytojai iš Bulgarijos, Šiaurės Makedonijos ir Lietuvos paruošė pristatymą apie save, savo mokyklą, šalį ir švietimo sistemą. Nuotoliniu būdu pakeliavome po Razlog ir Skopje miesto mokyklas, matėme jų patalpas, bendruomenę, įvairias vykdomas veiklas. Užduodami vieni kitiems klausimus, mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių švietimo sistema, mokomaisiais dalykais, sportine veikla bei neformaliuoju ugdymu. Taip pat, susitikimo metu išrinktas projekto logotipas. Labai smagu, kad daugiausia balsų gavo mūsų šalies logotipas, kurį kūrė Ig klasės mokinė Kamilė. Džiaugiamės, jog galėjome visi susitikti ir susipažinti. Tikimės, kad kiti susitikimai įvyks jau gyvai. Nekantriai visi jų laukiame.

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Skip to content