Betygalos Maironio gimnazijos šaulių išvyka į Ruklą

Gražų, 2015 m. spalio 8 dienos rytą, Betygalos Maironio gimnazijos III klasės mokiniai kartu su klasės vadovu Antanu Barodicu ir šaulių būrelio vadove Rasa Adomaitiene išvyko į Jonavos rajoną, Ruklą. Tą dieną Lietuvos kariuomenės MPB „Geležinis vilkas“ kartu su Ruklos įgulos padaliniais pakvietė mokinius iš visos respublikos į Krašto apsaugos dieną.

Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su krašto apsaugos struktūra, galimybėmis atlikti karinę tarnybą, ugdymo įstaigomis, kurios ruošia būsimus karininkus. Po to mokinių laukė žvalgų išgyvenimo pamokėlės, praktinės užduotys, ginkluotės ir technikos paroda, kai kurie išbandė kopimą siena.

Atėjus pietų metui Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko valgykloje buvome pavaišinti kareiviška koše.

Po pietų dalyvavome įvairiose estafetėse. Teko pajusti neperšaunamos liemenės svorį, dėvėti kareivišką šalmą, šaudyti į taikinius lauke ir lazerinėje šaudykloje. Renginys baigėsi aikštėje mokantis žygiuoti ir rikiuotės pratimų.

Diena prabėgo labai greitai, liko ypatingi prisiminimai, juk ne kiekvieną dieną galime dalyvauti tokiose pratybose.

Šaulių būrelio vadovė Rasa Adomaitienė