Betygaliečiai žygyje „Dzūkų kovų keliais“

Gruodžio 12 dienos rytą dešimt Betygalos Maironio gimnazijos jaunųjų šaulių ir vadovė Rasa Adomaitienė miegą iškeitė į pažinimo ir kelionių džiaugsmą.

7 valandą ryto išvykome į Varėnos rajoną, Merkinę, kur vyko Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuojamas žygis „Dzūkų kovų keliais“, skirtas A. Ramanausko – Vanago vadovaujamų partizanų Merkinės miestelio puolimo 70 – mečiui paminėti. 10 valandą kartu su kitais 400 žygeivių iš Merkinės miestelio Dariaus ir Girėno aikštės pradėjome savo 25 kilometrų kelionę dzūkų partizanų kovų keliais. Jei kada dar teks lankytis Merkinės apylinkėse, žinosime, kur rasti žmogų slapyvardžiu „Tigras“. Ne kiekvienas turi galimybę susitikti su gyva istorijos legenda, pokario laisvės kovų herojumi: žygio maršrutas vedė pro partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvio Juozo Jakavonio – Tigro sodybą, kurioje pats šeimininkas dalijosi savo prisiminimais. Galėjome apžiūrėti bunkerį, buvusią Pietų Lietuvos partizanų vadavietę.

Žygio metu visi išbandėme savo galimybes ir labai džiaugiamės, kad laiku, saugiai ir smagiai įveikę maršrutą gavome pirmuosius keliautojų diplomus.

II g klasės mokinės Daugailė Balsytė ir Evelina Laurynaitė