Sausio 13-osios rytas Betygalos Maironio gimnazijoje prasidėjo kitaip nei visada – pirmo aukšto fojė sklido patriotinės dainos, kiekvienam bendruomenės nariui buvo segamos neužmirštuolės – gėlės, kurių pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien.

Gimnazija, atsiliepdama į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvą, dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kur aštuntą valandą dešimčiai minučių buvo užgesintos šviesos patalpose ir languose uždegtos atminimo žvakutes. Vėliau mokiniai su klasių vadovais per LRT televiziją žiūrėjo ir aptarė ,,Pamoką laisvei“.

Nors lauke stipriai snigo, visi – nuo mažiausių priešmokyklinukų iki vyriausių gimnazistų – rikiavosi į eiseną, pasukusią Betygalos miestelio aikštės link. Visus vienijo giedamas Lietuvos himnas, Betygalos miestelio seniūno S. Totilo, Betygalos Maironio gimnazijos direktorės D. Enčerienės, Betygalos kaimų bendruomenės ,,Betygala“ pirmininkės G. Račienės bei jaunųjų šaulių išsakytos mintys apie laisvę, jos kainą ir atsakomybę už jos išsaugojimą.