Edukacinė išvyka į “Rūtos” fabriką ir Dargaičių zoologijos sodą

Rugsėjo 10 d. 4 klasės mokiniai kartu mokytoja Daiva Eizintiene vyko į Šiaulių ,,Rūtos“ šokolado muziejų ir Dargaičių zoologijos sodą. ,,Rūtos“ šokolado muziejuje klausėsi gidės pasakojimo apie šokolado istoriją nuo majų ir actekų laikų. Sužinojo, kur auga kakavmedžiai, kokios yra kakavos pupelių rūšys, kuris šokoladas yra vertingiausias. Žiūrėjo filmą apie seniausio Lietuvoje saldainių fabriko ,,Rūta“ istoriją nuo 1913 m. iki šių dienų. Prie interaktyvios lentos kūrė saldainių popierėlių dizainą. Labiausiai pakerėjo šokolado aromatas šokolado dirbtuvėlėje. Čia ketvirtokai tapo tikrais šokolado gaminimo meistrais. Kiekvienas gamino šokoladinius skanėstus namuose likusiems šeimos nariams. Patys ragavo įvairių rūšių šokolado: ir 95 procentų juodojo ir dieviškojo rausvojo RUBY šokolado, kuris yra išgaunamas iš naujai išvestos ,,RUBY“ kakavos pupelių rūšies. Nusipirkę lauktuvių firminėje ,,Rūtos“ parduotuvėje, ketvirtokai išvyko į Dargaičius. O čia ir vėl džiaugsmo ir gerų įspūdžių iki soties. Nusipirko pašaro gyvūnams ir skubėjo susitikti su zoologijos sodo gyventojais. Čia mus pasitiko lamos, stručiai, kupranugaris, zebras, kengūros, mažiausias pasaulio arkliukas Falabela, asilas, dėmėtieji ir šiaurės elniai, miniatiūrinės ZEBU karvės, įvairių veislių avys, ožkos, triušiai, povai, naminiai paukščiai. Labiausiai nustebino Cemani ayam vištos atvežtos iš Indonezijos , kurios išsiskiria visiškai juoda plunksnų ir organų spalva. O kupranugaris buvo gudriausias: jis sugebėdavo atimti ne vieną stiklinėlę su pašaru, kurią tuoj susiversdavo į savo gerklę, o tuščią išspjaudavo atgal. Visi patyrė daug įspūdžių ir gerų emocijų. Naktį sapnuose ne vienas laižė šokoladą ir vis dar draugavo su mielais zoologijos sodo gyventojais. Ketvirtokai ir mokytoja dėkoja tėveliams už suteiktą galimybę patirti tiek daug įspūdžių ir gerų emocijų.

Mokytoja Daiva Eizintienė