Tęstinė vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu sveikas“


       Prasidėjus vasaros atostogoms, birželio 12 – 16 dienomis, mokykloje, šurmuliavo 1 – 4 klasių vaikai. Raseinių r. Betygalos Maironio pagrindinėje mokykloje organizuota, jau tradicine tapusi, vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu sveikas“. Vaikai susirinko į stovyklą, kur buvo paruošta programa, kupina įvairiausių užsiėmimų, skirtų mokinių užimtumui vasaros atostogų metu. Tęstiniu projektu „Augu sveikas“ siekiama suteikti Betygalos Maironio pagrindinės mokyklos, pradinių klasių  mokiniams galimybę derinti pažintinę  veiklą ir poilsį, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo kompetencijas, kūrybiškumą ir iniciatyvumą, pilietiškumą, sportinius įgūdžius.

     Pirmoji diena, kaip visada,  buvo šventiška ir darbinga. Pasiskirstėme į būrius, išsirinkome vadus,  kūrėme plakatus, prisistatymus ir stovyklavietę, žaidėme žaidimus.

     Trys stovyklos dienos buvo skirtos išvykoms. Vykome į „Dino“ parką ir dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Atrask dinozaurą“, o kiek džiaugsmo ir klegesio buvo išbandant parko atrakcionus. Visi pavargę sulipome į autobusą ir pasukome Baltijos jūros link, bet nuovargis greitai baigėsi, nes visiems labai rūpėjo pamatyti jūrą. Oras geras, nuotaika puiki, jūros vanduo šaltokas, bet įspūdžiai neapsakomi. Dar viena kelionė buvo į VDU Botanikos sodą, dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Ekspermentuodami mokomės“. Smagu vaikams buvo ir šioje pažintinėje kelionėje, pamatė dar nematytų augalų ir daug sužinojo. Dar vienos dienos popietė vykome į Maironio tėviškę, apžiūrėjome, pabėgiojome ir susėdome po pušimi paskaityti Maironio eilių.

     Viena stovyklos diena buvo skirta sportiniams žaidimams ir varžyboms. Vaikai turėjo galimybę išbandyti,  kuris vikresnis. Tą pačią dieną vaikai dar susipažino ir su moliu, kiekvienas nusilipdė po darbelį, kas puodelį, kas paveikslėlį net įvairių gyvūnėlių vaikai prilipdė.

     Sveikatos priežiūros specialistė ir mokyklos psichologė vaikams mokykloje buvo įrengusios kino salę, kur vaikai žiūrėjo filmą, jį aptarė ir mėgavosi sveikais užkandžiais.

     Ačiū pradinių klasių mokytojoms, mokytojų padėjėjoms, sveikatos priežiūros specialistei, psichologei kad stovyklos metu rūpinosi mokinių saugumu ir užimtumu.

    Saldumynais ir gaiviaisiais gėrimais, kaip ir įprastai,  pasirūpino stovyklos rėmėjas, ūkininkas Vytautas Butkus ir Raseinių prekyba, kuriems esame labai dėkingi. Dar dėkojame UAB „Siglivita“ už mokinių , kurie negauna nemokamo maitinimo, maitinimą stovyklos metu.

   Džiugu, kad vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai  paruošta  programa. Sunku buvo skirtis, bet linkėdami saugios, šiltos ir geros vasaros atsisveikinome iki kitų metų.

                                                         Vyresnioji socialinė pedagogė Daiva Butkienė

Skip to content