Projektas ,,Mums pakeliui – kursime patys“

Gruodžio 5-6 dienomis Raseinių r. Betygalos Maironio vidurinėje mokykloje vyko projektas „Mums pakeliui – kursime patys“, kurį organizavo mokinių taryba. Projekte dalyvavo Šiluvos, Ariogalos gimnazijų ir Girkalnio pagrindinės mokyklos mokiniai. Sulaukėme ir svečių – tai mūsų visų mylimas dėstytojas Juozas Valčiukas (MRU) ir Miškininkystės magistrantas Antanas Girčys (ASU). Renginio pradžioje visus supažindinome su projektu, jo tikslais bei veiklos programa. Viso projekto metu veikė bendras paštas.  Mokytojai ir svečiai sakė sveikinimo kalbas, linkėjo, kad šis projektas būtų naudingas ir mums, ir jiems. Vėliau žaidėme susipažinimo žaidimus, susiskirstėme į komandas. Kiekviena komanda kūrė savo pavadinimą bei prisistatymą. Po pusvalandžio darbo pasirodė keturios komandos – „Čili“, „Varškėtukai“, „Kebabiai“ ir „Riūžiniai“. Komandoms prisistačius visi buvo pakviesti į Antano Girčio paskaitą-mini seminarą, kurio metu magistrantas pasakojo apie studijas, aktyviai atsakinėjo į mokiniams rūpimus klausimus. Pasibaigus seminarui, visi įsitraukė į žaidimą „Protmūšis“, kuriame komandos atsakinėjo į įvairius klausimus. Po keturių turų „Kebabiai“ ir „Riūžiniai“ surinko po lygiai taškų (29), tad prireikė pratęsimo, po kurio paaiškėjo tikrieji nugalėtojai – „Riūžinių“ komanda. Visi jau buvo išalkę, tad po „Protmūšio“ ėjome pasistiprinti. Pavalgę skubėjome į aktų salę, kur mūsų jau laukė dėstytojas Juozas bei jo seminaras apie Aušvico koncentracijos stovyklą, kuris privertė visus susimąstyti. Po seminaro nuotaiką praskaidrinome sportinėse varžybose, varžėmės įvairiose estafetėse bei žaidėme tinklinį. Po sportinių varžybų jėgas atgavome „Karaokė party“, kuriame kiekviena komanda atliko po tris, burtų keliu paskirtas, dainas. Mokiniai noriai ir aktyviai įsitraukė į šią užduotį: dainavo, šoko, improvizavo. Visus vertino vertinimo komisija – visų mokyklų mokytojai, kuri po pasirodymo buvo taip sužavėta, kad negalėjo išrinkti komandos nugalėtojos, todėl nugalėtojais paskelbti visi. Po linksmo „Karaokė party“ vyko dar linksmesni šokiai. O kas šokti nenorėjo, žiūrėjo filmą „Vienas namuose“. Mokinių juokas ir pokalbiai netilo iki paryčių. Ryte atsikėlę darėme mankštą, pusryčiavome, dalinomės vakarykščiais įspūdžiais. Vėliau visi rinkomės aktų salėje, kur skaitėme bendrą paštą, piešėme atsisveikino plakatus su palinkėjimais kitoms mokykloms.

Projekto metu dar artimiau susibendravome su kitų mokyklų mokiniais, vieni mokiniai pratęsė jau esamą draugystę, kiti susirado naujų draugų. Esame be galo dėkingi mūsų mokytojams Rasai Adomaitienei, Nijolei Lukoševičienei, Ričardui Digriui bei kitų mokyklų mokytojams, kurie nepagailėjo savo laiko, prisidėjo prie projekto, aktyviai dalyvavo jo veikloje. Taip pat dėkojame dėstytojui Juozui Valčiukui bei magistrantui Antanui Girčiui už laiką, kurį skyrė mums. Nuoširdžiai dėkojame projekto rėmėjams – UAB ,,Inkubas“, IĮ ,,V. Galienės valgykla“, Raseinių vartotojų kooperatyvui ,,Dubysa“, Ariogalos vartotojų kooperatyvui, UAB ,,Sandja“, Aušrai ir Dariui Vasiliauskams bei visiems kitiems, vienaip ar kitaip, prisidėjusiems prie šio projekto. Atsisveikinome su mintimi „Nepaskutinį kartą susitikom…“

Lauryna Lapinskaitė, 12 klasės mokinė