Pasaulinė vandens diena


Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir didžiulę jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Šio tikslo vedina visuomenės sveikatos specialistė Asta, mokykloje inicijavo mini viktoriną „Vandens paslaptys“, kurios prizas – natūralaus negazuoto mineralinio vandens buteliukas. Ilgųjų pertraukų metu visi norintys galėjo dalyvauti viktorinoje bei pasitikrinti, ir tuo pačiu pagilinti jau turimas žinias apie vandenį.
IU ,,Giliukų“, „Ąžuoliukų“ bei PU ,,Ąžuoliukų“ grupių ugdytiniai turėjo užsiėmimus „Vienu gurkšneliu daugiau!“. Jų metu degustavo vandenį su mėta ir agurku, žiūrėjo filmuką „Lašelio kelias“ bei atliko įvairias užduotėlės. IU „Ąžuoliukų“ grupės vaikai gamino laimingus lašelius. PU ,,Ąžuoliukų“ grupės vaikai išbandė plaukiojančius flomasterius, tai vandens pagrindu pagamintas rašalas netirpus vandenyje, o nupiešti paveikslėliai gali laisvai plūduriuoti ant vandens. Patys mažiausi IU „Giliukų“ grupės vaikai spalvino lašelius. Aktyviai vandens dieną minėjo ir pailgintos mokymosi dienos grupės vaikai. Jie taip pat žiūrėjo filmuką, dalyvavo viktorinoje, stengėsi atsakyti į išsuktus klausimus, bei įtvirtino žinias piešdami.
`Užsiėmimų metu vaikai buvo supažindinti, kad vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesį, tačiau be vandens gali mirti per savaitę. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 70 procentų. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja – tai susiję su lėtėjančia medžiagų apykaita. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo, o vandens trūkumas pasireiškia labai greitai. Juk dovanotas vandenukas, ne tik skanus, bet ir labai sveikas! Nepamirškite to kasdien!
Dėkojame už vandenį Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Skip to content