Literatūrinė kompozicija ,,Sielos gimtinė kalboj“

,,Kartu su pirmu oro įkvėpimu ir su pirmu motinos pieno lašu gavau gimtą kalbą. Kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Ir ne tik aš ją gavau, bet ir tu, ir jūs… Tai turtas, kurio neįmanoma išmatuoti jokiais  pinigais, jokiais deimantais. Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. “

Tokiais žodžiais maironiečiai, vadovaujami vyresniosios lietuvių kalbos mokytojos Birutės Barodicienės, pradėjo  literatūrinę kompoziciją apie kalbą. Jos metu supažindino pradinukus su lietuvių kalbos ištakomis, paskaitė eilėraščių apie kalbą. Pradinukai dalyvavo viktorinoje ,,Patarlės apie kalbą“, kurią surengė mokyklos bibliotekininkė Elena Vitkuvienė. Aktyviems viktorinos dalyviams buvo išdalinti saldūs prizai.

Popiete visi likome patenkinti ir supratome, kad turime saugoti savo kalbą, kovoti su  svetimybėmis. Turime daryti viską, kad neišnyktų  mūsų kalbos tarmės. Tauta gyva tol, kol gyva  jos kalba.

Bibliotekininkė Elena  Vitkuvienė